Blaty drewniane z drewna litego i na mikrowczep

Blaty drewniane na mikrowczep

Powrót mody na naturalne materiały w domach sprawił, że są one coraz częściej wybierane jako wykończenie wnętrz. Zresztą słusznie, gdyż wspaniale sprawdzą się one w przeróżnych współczesnych aranżacjach. Takim elementem stały się również drewniane blaty. Ich elegancja, a także naturalność sprawiają, że pomieszczenie zyskuje atrakcyjny wygląd i ciepły klimat. Nadają się one zarówno do kuchni, jak i do łazienki. Mogą stanowić wykończenie pomieszczenia w stylu rustykalnym, a także nowoczesnym. Na rynku znajdziemy oferty blatów z litych lameli bądź drewna klejonego na mikrowczepy. Który z nich wybrać? Jakimi cechami się wyróżniają?

Blat drewniany dębowy z lameli litych

Blat drewniany z litych lameli

Jest to blat wykonany z lameli litych łączonych na szerokości. Popularnie zwany litym. Jego cechą wizualną jest to, że bardzo dobrze widać na nim strukturę drewna i jego usłojenie. Widoczne są długie lamele na całej powierzchni wyrobu. Takie blat będzie się pięknie prezentował w kuchniach w stylu rustykalnym. Jest przyjemny w dotyku, ekologiczny i wytrzymały. Należy jednak pamiętać o jego właściwej konserwacji. Na taki blat najlepiej wybierać twarde gatunki drzew takie jak: dąb, jesion, akacja, buk lub orzech.

Blat drewniany dębowy klejony na mikrowczep

Blat z drewna klejonego na mikrowczepy

Jest to blat wyprodukowany z lamelek drewnianych łączonych na mikrowczepy, klejony na długości i szerokości. Na całej długości blatu widoczne są dające ciekawy efekt wizualny – połączenia lameli. Blat jest odporny na zmiany wilgotności i temperatur, dzięki czemu nie pęka, nie pęcznieje ani nie wypacza się. Jest twardszy niż blat z litych lameli. W zależności od tego, z jakiego drewna jest wykonany, może być zabezpieczony fabrycznie warstwą oleju bądź zaimpregnowany dopiero po montażu poprzez olejowanie, woskowanie lub lakierowanie.

 

Obydwa rodzaje blatów sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Blaty mogą być wykończone z różnego rodzaju drewna. Oprócz tego, że mogą posłużyć jako blaty kuchenne i łazienkowe, można z nich także wykonać: meble, stopnie schodów, parapety, półki oraz inne elementy. Wybór zależy od tego, czego potrzebujemy, co bardziej się nam podoba, a także od możliwości finansowych. Blat z lameli litych jest droższy od tego na mikrowczepy. Cena uzależniona jest również od rodzaju drewna. 

 

Niezależnie jednak od tego, który z nich wybierzemy-drewno to piękno samo w sobie. Dobrze pielęgnowane może posłużyć na długie lata. Drewniane blaty są łatwo i wielokrotnie odnawialne poprzez zeszlifowanie powierzchni i ponowne jej zaimpregnowanie. Ponadto są ponadczasowe i uniwersalne można zatem tworzyć z ich udziałem aranżację w każdym stylu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych blatów drewnianych i kontaktu!